Directory Results

1 2 3 6 > showing 1 - 50 of 288 constituents

Kira Abed

MS History Dept Head & 7/8 History Teacher
Social Studies

Jennifer Acosta

Asst. Dir. of LS Aftercare
Aftercare, Early Childhood Education

Meredith Adelfio

Lower School Mathematics Coordinator
Math

Badia AlBanna

Class of '92
Middle School Science Teacher
Science

Ellen Alexander

Group Visit Leader
Admissions

Ryan Alexander

Coach
Physical Education

Alia Allen

Outreach and Digital Content Coordinator
Admissions

Yuan Angel

5/6 Chinese Teacher
Language

Tara Arras

Assistant Head of School for Advancement
School Advancement

Gaby Avalos

Camp Counselor
Early Childhood Education

Merry Bagwell

Communications Coordinator
Communications

Ann Bahr

General Accountant, Purchasing & Office Mgr
Business Office

Christian Baker

Admissions Assistant
Admissions

Angela Ballesteros Gomez

Lower School Spanish Teacher
Language

Susan Banker

US English Teacher
English

Joseph Banks

Asst to the Asst Principal for Student Life
Administration - Academic Divisions

Karen Banks

Admissions Associate
Admissions

Laura Barrosse-Antle

US Science Teacher & 9th Grade Dean
Science

Caroline Battle

Upper School Ceramics Teacher
Arts

Clare Beeny

Class of '96
Grade 2 Teacher
2nd Grade

Jess Bishop

7/8 History Teacher
Social Studies

Margaret Black

US Mathematics Teacher
Math

Susan Blackman

Infant Teacher, ECLC
Early Childhood Education

Lindsay Borden

Human Resources Business Partner
Human Resources

Keegan Bowen

Senior IT Support Specialist
Information Technology

Emily Boyer

US Science Teacher
Science

Eliza Bright

MS Art Teacher & MS Arts Dept Head
Arts

Ted Bristol

Coach
Physical Education

Aaron Brophy

Middle School Art Teacher
Arts

Detrick Brown

LS Technology Support Specialist
Information Technology

Frankie Brown

Assistant Head of School for Enrollment & Financial Aid
Admissions

Bill Burger

Chief Communications Officer
Communications

Kareen Burns

Middle School Library Assistant
Library

Victor Cahe

Coach
Physical Education

Marcus Cain

Auxiliary Programs Associate
Auxiliary Programs

Andrew Callard

7/8 Mathematics Teacher
Math

Kristen Campbell

Lower School Art Teacher
Arts

Luz Marina Cardozo Munoz

Lower School Spanish Teacher
Language

Laurén Carter

Director of College Counseling

Samantha Caruth

Assistant Director of Admissions PK to 6th
Admissions

Emilie Cherau

Kindergarten Assistant Teacher

Chan Cho

Strength & Conditioning Coach
Physical Education

Khiana Clemons

Equity, Justice & Community Fellow
Equity, Justice & Community

Benj Coen

Coach
Physical Education

Denise Coffin

Kindergarten Teacher
Kindergarten

Anneke Collins

US Healthcare Coordinator/School Nurse
Health Services

Lely Constantinople

Upper School Photography Teacher
Arts

Michael Cooley

Head Coach and Physical Education Teacher

Patrice Copeland

Upper School Counselor

Jesse Cresswell

Kindergarten Assistant Teacher
1 2 3 6 > showing 1 - 50 of 288 constituents

New Search