Directory Results

< 1 2 3 4 5 6 8 > showing 151 - 200 of 374 constituents

Jack Kinder

US English Teacher
English

Emilia King

Grade 2 Teacher
2nd Grade

Jorgen Kjaer

Physical Education

Leca Klam

Grade 2 Teacher
2nd Grade

Leena Kondal

Human Resources Generalist
Human Resources

Maria Koziebrodzka

US Mathematics Teacher
Math

Gail Krotky

US History Teacher
Social Studies

Katie Kunin

Pre-Kindergarten Teacher
Pre-Kindergarten

Anthony La Fleur

Advancement Digital Producer
School Advancement

Lisa Lacey

Special Police Officer
Security

Linda Lange

Coach
Physical Education

Julie Langenbrunner

US Science Teacher
Science

Ann Lanpher

US English Teacher & US English Dept Head
English

Steven LaRue

Coach
Physical Education

Diana Lazarus

Class of '85
Asst Director of Admissions for Upper School
Admissions

Meghan Leavitt

Assistant Director, Communications
Communications

Dominic Lee

Class of '00
US Mathematics Teacher
Math

Jane Legg

Interim Grade 1 Teacher
1st Grade

Stewart Lentz

6th Grade Teacher
6th Grade

Richard Lesczynski

Middle School Social Studies Teacher
Social Studies

Keith Levinthal

Athletic Director
Physical Education

Justin Lewis

Upper School Technology Support Specialist
Information Technology

Nathaniel Lewis

Lower School Maintenance Worker
Buildings and Grounds

Helen Li

Class of '04
Leadership Gift Officer
School Advancement

Alphonzo Liggins Jr

Special Police Officer
Security

Kayla Loughner

Coach
Physical Education

Astrid Lundberg

Aftercare Assistant
Aftercare

Claudine Macé

US French Teacher
Language

Elisabeth Macias

US History Teacher
Social Studies

Chanel Malik

5th Grade Teacher
5th Grade

Steve Mann

7/8 English Teacher - On Sabbatical
English

Marne Manoukian

Grade 4 Teacher
4th Grade

Aaron Marine

Middle School Science Teacher
Science

Joshua Markey

Head Coach and Physical Education Teacher
Physical Education

Sarah Markovits

US Choral Music Teacher
Arts

Nanyamkah Mars

Middle School Librarian
Library

Natalia Matta-Jara

US Spanish Teacher
Language

Crystal Matthews

Admin Asst to Dean Students & Dir Summer Stud
Administration - Academic Divisions

Jonathan Matts

Coach
Physical Education

Elizabeth Mayer

Director of Summer Programs
Auxiliary Programs

Ian McCall

Engineer
Buildings and Grounds

Karen McCann McClelland

Director of Auxiliary Programs
Auxiliary Programs

Dan McCarriar

Chief Information Officer
Information Technology

Gretchen McCourt

5th Grade Teacher & MS English Dept Head
5th Grade, 6th Grade

Alex McCoy

Class of '04
ECLC Admin Coord / Asst Director, Aux Prg
Auxiliary Programs, Early Childhood Education
< 1 2 3 4 5 6 8 > showing 151 - 200 of 374 constituents

New Search